Iran wywiązał się z podjętych zobowiązań dotyczących rezygnacji z
programu atomowego. Poinformował o tym szef Międzynarodowej Agencji
Energii Atomowej Yukiya Amano.
Dotrzymanie zobowiązań otwiera drogę do zniesienia międzynarodowych sankcji nałożonych na
W lipcu zeszłego roku Iran zawarł porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Francją, Chinami, Rosją i Niemcami. Przewiduje ono, że Iran ograniczy swój program nuklearny tak, aby nie mógł zbudować bomby atomowej.
>>> Czytaj też: Podatek paliwowy sfinansuje pomoc dla uchodźców?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: Iran
Zobacz
|
