"Po ogłoszonym przez nas w zeszłym tygodniu planie przejęcia Grupy Outbox, to kolejna transakcja PwC wpisująca się w nasz plan rozwoju doradztwa biznesowego: od strategii do wdrożeń. Połączenie sił Grupy Outbox, Fern Partners i naszych zespołów Data Analitics przyspiesza realizację tego planu. Uważnie przyglądamy się rynkowi pod kątem kolejnych akwizycji" - powiedział prezes Adam Krasoń, cytowany w komunikacie.

Fern Partners specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii cenowych. Wśród jej klientów są przedsiębiorstwa z sektorów dóbr konsumenckich, handlu, ochrony zdrowia, energetyki, transportu i logistyki oraz usług finansowych.

"Polityka cenowa staje się jednym z najważniejszych wyzwań dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie na rynku tak wrażliwym jak Polska. Praktyka potwierdza, że odpowiednie podejście do zarządzania cenami pozwala na skuteczny i trwały wzrost zysku o 1-3 pkt proc. Dołączenie do zespołu PwC otwiera nam szerzej dostęp do rynków międzynarodowych, a naszym obecnym klientom daje możliwość korzystania z pełnej ekspertyzy doradztwa biznesowego" - powiedział założyciel Fern Partners Maciej Kraus, również cytowany w komunikacie.

PwC to sieć firm działająca w 157 krajach. Zatrudnia ponad 208 tysięcy osób i świadczy usługi w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego.

>>> Czytaj też: PwC przejmuje Grupę Outbox. To największa transakcja PwC w Polsce i regionie