"Termin przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Magellan, ogłoszonym w dniu 8 stycznia 2016 r. za pośrednictwem Trigon Dom Maklerski, został wydłużony o czas niezbędny do ziszczenia się warunku prawnego nabycia akcji, tj. uzyskania przez Medionę lub Banca Farmafactoring zezwolenia Banku Włoch na nabycie Magellan" - czytamy w komunikacie.

Przewidywanym przez wzywającego nowym terminem na ziszczenie się warunku prawnego wezwania jest 29 marca 2016 r., podano również.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji zostało wydłużone do 30 marca br., zaś przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 4 kwietnia 2016 r. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji został ustalony na 6 kwietnia 2016 r.

W styczniu br. Magellan otrzymał list od funduszy, które są akcjonariuszami spółki, skierowany do Mediony - spółki należącej do Banca Farmafactoring, która ogłosiła wezwanie na akcje Magellana, w którym fundusze poinformowały, że nie zamierzają sprzedać akcji spółki po cenie 64 zł za jeden walor, zaproponowanej w wezwaniu.

Na początku stycznia Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania - samodzielnie lub przez podmiot zależny - do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana.

>>> Czytaj też: Magellan osiągnął 66-proc. wzrost kw/kw kontraktacji bilansowej w IV kw. 2015 r.

Magellan to lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, współpracujący z ponad 500 szpitalami. Z usług firmy korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Magellan od 2007 jest notowany na GPW.