Z roku na rok ginie na polskich drogach coraz mniej osób. Cały czas plasujemy się jednak na szarym końcu wśród państw Europy - "Rzeczpospolita".
W 2015 roku na zginęło 2938 osób. Po raz pierwszy ta liczba spadła poniżej 3 tys. W 2014 roku ofiar było 3203, a w 2013 roku - 3357. To najważniejsze wskaźniki, które znalazły się w najnowszym rządowym sprawozdaniu o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zdaniem Łukasza Zboralskiego z portalu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym BRD24.pl poprawa polskich statystyk związana jest m.in. z inwestycjami w infrastrukturę. "Na pewno zadziałało też wprowadzenie surowych kar dla kierowców przekraczających prędkość w mieście o 50 km/h" - mówi.
Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej"
>>> Czytaj też: Koniec traktowania rowerzystów po dobroci. Będzie karta rowerowa i mniej uprawnień
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
