"7 lat kierowania Orbisem to czas wyzwań, osiągania kamieni milowych w rozwoju firmy i niezwykle intensywnej pracy, ale jednocześnie ogromnej satysfakcji z jej wyników. Jestem dumny z osiągnięć Orbisu i chciałbym wyrazić szacunek, uznanie i podziękowania wszystkim pracownikom w grupie. Dziękuję również naszym partnerom biznesowym i inwestorom, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata. Ze względu na szereg obowiązków związanych ze stanowiskiem prezesa i dyrektora generalnego, które objąłem w ubiegłym roku w Grupie AccorInvest, w pełni skoncentruję swoje działania na transformacji i nowej strategii AccorInvest oraz bezpiecznym przejściu spółki przez kryzys, który nas dotknął w 2020 roku" - powiedział Clavie, cytowany w komunikacie.

Gilles Clavie był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym międzynarodowej grupy Orbis od 2014 r. Pod jego kierownictwem w 2019 roku Orbis wkroczył w nowy rozdział swojego rozwoju, przekształcając się w największą grupę inwestującą w aktywa hotelowe w Polsce i Europie Wschodniej, umacniając swoją wiodącą pozycję w regionie, przypomniano.

Reklama

W następstwie powyższego rada nadzorcza Orbisu powołała uchwałami z 1 lipca br. nowych członków zarządu. Do składu zarządu spółki powołano następujące osoby zarządzające:

Dominik Sołtysik - prezes zarządu i dyrektor generalny

Inesa Kuczalska - wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy

Michał Parzydeł - członek zarządu i dyrektor prawny.

Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorInvest. Spółka była notowana na GPW od 1997 r. do 2020 r.

(ISBnews)