Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa poinformowała we wtorek, że zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team) ostrzega przed nową kampanią wymierzoną w klientów serwisu streamingowego Netflix.

"Przestępcy rozsyłają masowo fałszywe wiadomości e-mailowe, licząc na to, że część z nich trafi do użytkowników platformy Netflix" - podała NASK.

Zaznaczyła, że w treści wiadomości pojawia się informacja o rzekomym braku możliwości autoryzacji płatności, co może skutkować zawieszeniem usług i blokadą konta klienta.

Dodała też, że linki zawarte w treści wiadomości odsyłają na fałszywą stronę spreparowaną na wzór witryny platformy oraz, że za pomocą wyświetlanych na niej formularzy przestępcy starają się wyłudzić zarówno dane dostępowe klienta (login i hasło), jak i dane karty płatniczej.

Reklama

"Traktuj wiadomości, które zawierają jakąś groźbę i wzbudzają niepokój, ze szczególną ostrożnością. Koniecznie sprawdź podane w nich informacje w inny sposób. Zwracaj uwagę na adresy wyświetlanych witryn internetowych" - ostrzegła NASK. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar