Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poszukiwaniu lepszego życia. 10 krajów z największą liczbą imigrantów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Drugi co do wielkości kraj Unii Europejskiej zamieszkuje 6,5 mln imigrantów. Stanowią oni aż 12 proc. ogółu mieszkańców tego kraju. Na Półwysep Iberyjski migrują przede wszystkim obywatele krajów Afryki Północnej, jak również hiszpańskojęzycznych państw Ameryki Południowej.
Drugi co do wielkości kraj Unii Europejskiej zamieszkuje 6,5 mln imigrantów. Stanowią oni aż 12 proc. ogółu mieszkańców tego kraju. Na Półwysep Iberyjski migrują przede wszystkim obywatele krajów Afryki Północnej, jak również hiszpańskojęzycznych państw Ameryki Południowej. / ShutterStock
Ze statystyk prowadzonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych wynika, że na całym świecie żyje obecnie ponad 232 miliony imigrantów, a połowa z nich zamieszkuje 10 krajów. Do wyjazdu ze swojego rodzinnego miejsca imigrantów skłania przede wszystkim zła sytuacja materialna, brak swobód obywatelskich, konflikty zbrojne, a przede wszystkim poszukiwanie lepszego miejsca do życia. Oto 10 krajów z największą liczbą imigrantów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • len 27.03.2016
  2016-03-27 15:06
  Miejsce 2. Rosja Liczba imigrantów: 11 mln Od początku lat 90. XX wieku liczba mieszkańców Rosji konsekwentnie spada. Z tego powodu - aby utrzymać w ryzach gospodarczą machinę - rosyjski rząd stara się przyciągnąć do kraju imigrantów z byłych republik radzieckich. Zgodnie z Rosyjska ustawa do Rosji mogą wjechać, tylko i wyłącznie osoby, na które jest zapotrzebowanie, czyli inżynierowie, lekarze, technicy i inni uczeni, natomiast, tzw. hydraulików to Rosja nie przyjmuje. Płace są super, w samej Moskwie pracuje ponad 30 tys. Polaków.
  1
  zgłoś
 • cukierek
  2015-05-15 16:22
  A ja wolę do Southeast Asia. Szukam umysłowo miejsca, w którym religia reguluje rynek kapitałowy i finansowy. Pasuje mi też optymalna pogoda przez cały rok i wzajemna życzliwość ludzi i ich uśmiech na twarzach. Lubię też rządy twardo-rękich, a nie pajaców na usługach gangsterów.
  1
  zgłoś
 • Lukasz
  2014-09-21 21:37
  Ten kto pisal, zrobil to niedokladnie. Bo prawie 25 proc. imigrantów mieszka w Szwajcarii :)
  1
  zgłoś
 • dssdf
  2014-09-21 08:26
  tera ranking krajów z największą emigracją!
  w czymś musimy być najlepsi!
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Imigrant
  2014-09-19 06:50
  ...z największą liczbą IMIGRANTÓW ! - podstawy się kłaniają.

  W emigrantach to przoduje Polska...
  2
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej