Co daje funkcja blokowania numeru telefonu?

Jeszcze niedawno masowo zalewani byliśmy niechcianymi telefonami, w których automat próbował nas przekonać do skorzystania z fotowoltaiki. Nie przeszkadzał nawet fakt, że dzwoniono do osób mieszkających w blokach i nieposiadających własnych mieszkań. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku takiego nachalnego, niechcianego marketingu jest zablokowanie numeru.

Dzięki temu możemy pozbyć się telefonów od marketerów, ankieterów, osób, które chcą nam przedstawić swoją ofertę, i nie tylko. Blokowanie nieznanych numerów może też pomóc uniknąć prób oszustwa.

Reklama

To także świetne rozwiązanie, kiedy nie chcemy otrzymywać połączeń od kogoś, kogo znamy. Zdarzyć się może, że po zakończonej znajomości ktoś nie chce dać drugiej stronie spokoju. Zablokowanie możliwości wysyłania wiadomości i wykonywania połączeń będzie jasnym postawieniem granic.

Jak zablokować numer telefonu? System iOS

W przypadku posiadaczy iPhone’ów sprawa jest prosta, bo w systemie iOS niezależnie od modelu telefonu sposób jest taki sam. Aby zablokować numer telefonu, należy:

  • wejść w listę połączeń lub kontaktów;
  • znaleźć numer telefonu lub kontakt, który chcesz zablokować;
  • kliknąć informacje o połączeniu/kontakcie;
  • znaleźć i nacisnąć opcję "Blokuj tę osobę".

Jeżeli chcemy odblokować dany numer, wykonujemy te czynności w tej samej kolejności i w miejscu opcji blokowania powinna się znaleźć jej odwrotność.

Jak zablokować numer telefonu w telefonach z Androidem?

W przypadku telefonów z systemem Androidsprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ ścieżka do zablokowania numeru może się nieco różnić w zależności od modelu. Każdy producent ma możliwość nałożenia na system własnych nakładek. Jednak proces wygląda mniej więcej tak samo, niezależnie od tego, czy używa się Samsunga czy Xiaomi.

Jedną z opcji, aby zablokować numer telefonu w systemie Android, jest wejście w aplikację Telefon, następnie w Listę połączeń i wybranie konkretnego numeru. Po jego przyciśnięciu pojawić się może od razu opcja Blokuj, ewentualnie należy wejść w informacje na temat numeru i poszukać opcji Blokuj. Można również wybrać zapisany już kontakt, wcisnąć trzy kropki ułożone pionowo i z tego poziomu zablokować daną osobę. Żeby cofnąć czynność, należy wykonać te same kroki, a na końcu zamiast opcji Blokuj powinna pojawić się funkcja Odblokuj.

Jak sprawdzić zablokowane numery telefonu?

W telefonie z systemem Android należy wejść w aplikację Telefon, następnie Ustawienia i Blokuj numery. Można tam nie tylko zablokować na stałe połączenia od nieznanych odbiorców, lecz także sprawdzić listę zablokowanych już numerów.

Z kolei w iPhone’ach należy wejść w Ustawienia, następnie Wiadomości i Zablokowane kontakty.