Hamas twierdzi, że nie miał w budynku szkoły UNRWA (agencji ONZ ds. pomocy uchodźcom palestyńskim) ani posterunków, ani ludzi - przekazał Reuters.

Szkoły UNRWA służą mieszkańcom jako miejsca schronienia

Według armia izraelskiej członkowie tej terrorystycznej organizacji kierowali atakami terrorystycznymi z terenu szkoły, wykorzystując fakt, że ma ona status cywilnego budynku publicznego. Wojsko przekazało, że przed podjęciem decyzji o ataku na gmach, położony w obozie dla uchodźców Nusajrat podjęto, "wiele kroków, aby zminimalizować ryzyko wyrządzenia krzywdy niezaangażowanym osobom”. Opublikowało również zdjęcia lotnicze pokazujące punkty, w których mieli działać terroryści - poinformował portal Times of Israel.

Reklama

Szkoły prowadzone w Strefie Gazy przez UNRWA służą mieszkańcom jako miejsca schronienia. Odkąd w październiku ubiegłego roku Hamas zaatakował Izrael i w konsekwencji w Strefie rozpoczęła się ofensywa wymierzona w palestyńskie organizacje terrorystyczne, większość ludności tego obszaru musiała opuścić domy i przemieścić się w rejony, w których nie operowała armia.

Na krótko przez atakiem na szkołę Izrael ogłosił, że w środkowej części Strefy Gazy prowadzi kampanię przeciwko grupom bojowników stosującym wobec oddziałów armii taktykę wojny podjazdowej - przypomniał Reuters.