W poniedziałek rano rolnicy zablokowali m.in. fragment al. Jana III Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. To kontynuacja protestów z ubiegłego tygodnia, które w ograniczonym zakresie były kontynuowane także przez weekend.

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami

"W związku z występującymi utrudnieniami w ruchu apelujemy o wybór alternatywnych tras oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń obecnych na miejscu policjantów" - przekazali w komunikacie przedstawiciele zespołu komunikacji społecznej KMP we Wrocławiu.

Reklama

Al. Jana III Sobieskiego jest nieprzejezdna na wysokości osiedla Psie Pole. Policja zaleca, aby jadąc w kierunku centrum zjechać z trasy w Długołęce i kierować się przez miejscowości Szczodre, Domaszczyn, łącznik Długołęka, a następnie zjechać w ul. Żmigrodzką. W przeciwnym kierunku zalecany jest objazd przez ul. Kowalską, Wilczyce, Kiełczów, Piecowice, Bielawę, Raków i Borową. Objazd może być utrudniony przez to, że ul. Wilczycka jest częściowo podmyta przez wezbraną Widawę.

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami także na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Rolnicze protesty spowodowały, że utrudnienia są m.in. między rondem ks. Jerzego Popiełuszki a rondem przy Kamieńcu Wrocławskim.

W kolejnych dniach można się spodziewać kontynuacji rolniczych protestów w regionie. W samym Wrocławiu zgłoszenie dotyczyło al. Jana III Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Urzędnicy zostali poinformowani, że blokady mogą trwać między 9 a 19 lutego. Poprzez blokady rolnicy wyrażają sprzeciw wobec "Zielonego Ładu”, ograniczeniom w handlu zwierzętami oraz domagają się regulacji w sprawie handlu z Ukrainą.

autor: Michał Torz