"W lipcu br. z usług Portu Lotniczego Warszawa-Modlin skorzystało 206 tys. 13 pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 proc. więcej niż w lipcu 2020 r." - poinformował port w informacji prasowej.

Jak dodano, w lipcu br. pasażerowie mogli korzystać z blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

"W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 proc. poziomu ruchu z lipca 2019 roku" - powiedział cytowany w informacji prasowej p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski.

Lotnisko przekazało, że od najbliższego sezonu zimowego z portu będzie można polecieć do Helsinek w Finlandii (cztery razy w tygodniu), łotewskiej Rygi (pięć razy w tygodniu), na Maltę (trzy razy w tygodniu) i do Aarhus w Danii (dwa razy w tygodniu).

Jak podał port, od uruchomienia skorzystało z niego prawie 19 mln pasażerów.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znajduje się 37 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.