Umowa została zawarta w wykonaniu warunkowej umowy sprzedaży, o której Murapol informował 29 grudnia 2016 r., w związku niewykonaniem przez Gminę Miasta Katowice ustawowego prawa pierwokupu, wyjaśniono w komunikacie.

"Spółka zależna planuje realizację na nieruchomości projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 243 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11 229 m2" - czytamy dalej.

Murapol informował w grudniu, że inwestycja w Katowicach to grunt o powierzchni ok. 1,4 ha przy ul. Bytkowskiej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Zapowiadał, że na nabytej nieruchomości Grupa zamierza zrealizować 1. etap inwestycji Murapol Śląskie Ogrody, w ramach której w dwóch budynkach zaoferuje 243 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11,2 tys. m2.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)