Backlog Asseco SEE wynosi 79,1 mln euro i jest wyższy o 2% r: rWarszawa, 17.02.2017 (ISBnews) - Tegoroczny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) na poziomie przychodów jest wyższy o 2% r/r i wynosi 79,1 mln euro, a na marży1 jest wyższy r/r o 7% i wynosi 62,6 mln euro, poinformował prezes Asseco SEE Piotr Jeleński. Grupa liczy, że uda jej się jeszcze zrealizować dwa inne duże kontrakty.

Portfel zamówień na I kwartał jest o 7% wyższy r/r i wynosi 29 mln euro na poziomie przychodów, a na marży jest wyższy r/r o 7% i wynosi 19,2 mln euro (stan na 12 lutego br.). "Liczymy jeszcze na dwa duże kontrakty. Jeden w outsorcingu w sektorze paymentu, a drugi w core bankingu. Ten pierwszy przesunął nam się o dwa miesiące, a jeżeli chodzi o ten drugi, to jest dość prawdopodobne, że uda nam się go jednak zrealizować" - powiedział Jeleński podczas konferencji prasowej.

Według niego, są widoczne w regionie przede wszystkim dwa znaczące trendy. "Jest widoczny trend konsolidacyjny w sektorze bankowym i w outsourcingu, gdzie banki coraz więcej procesów wypychają na zewnątrz" - wskazał prezes.

Dodał, że obecnie Asseco SEE nie ma na horyzoncie jakiś celów akwizycyjnych, ale nadal rozważa koncepcję wydzielenia segmentów działalności (usługi dla sektora finansowego, usługi dla sektora płatności oraz integracja) do oddzielnych struktur. Według niego, byłoby to korzystne pod ewentualne przyszłe M&A i transparentność wyceny.

"Być może w Chorwacji wejdziemy w joint venture i będzie on dotyczył projektu bankomatowego ze szczególnym uwzględnieniem możliwości przewalutowywania dokonywanych wypłat" - zapowiedział Jeleński.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)