Biomed-Lublin sprzeda nieprodukcyjną nieruchomość w LublinieWarszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Biomedu-Lublin wyraziła zgodę i zobowiązała zarząd do sprzedaży nieruchomości przy ul. Skłodowskiej w Lublinie w związku z pozyskaniem oferty od nabywcy gotowego zapłacić za nią 1 mln zł brutto, podała spółka

"Rada nadzorcza zobowiązała i upoważniła zarząd do przeprowadzenia transakcji sprzedaży nieruchomości" – czytamy w komunikacie.

Nieruchomość nie jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym i stanowi element majątku trwałego przewidzianego w planie restrukturyzacyjnym do sprzedaży, jako zbędnego spółce.

"Sprzedaż nieruchomości wzmocni pozycję płynnościową spółki, poprawi jej strukturę bilansową i zapewni środki na spłatę zobowiązań spółki wobec Banku Millennium SA. Jednocześnie, sprzedaż nieruchomości w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na potencjał wytwórczy spółki. Nieruchomość była przedmiotem zabezpieczenia na rzecz Banku Millennium SA, który wyraził zgodę na jego redukcję, co umożliwia przeprowadzenie transakcji sprzedaży" – czytamy dalej.

Biomed-Lublin przewiduje, że zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości nastąpi w kwietniu, zaś przyrzeczonej umowy sprzedaży - w maju br.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed-Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)