Przychody Vigo System wzrosły o blisko 35% r: r do 6,3 mln zł w I kwartaleWarszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Vigo System wypracował 6,3 mln zł przychodów w I kw. 2017 r., tj. o blisko 35% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r., podała spółka.

"Za nami kolejny z rzędu kwartał stojący pod znakiem dynamicznego wzrostu sprzedaży. Tegoroczne wyniki dowodzą słuszności i skuteczności przyjętej strategii rozwoju spółki, zakładającej m.in. nie tylko rozwój technologii, ale również popularyzację naszych rozwiązań, znajdowanie nowych zastosowań dla naszych detektorów. Naszym strategicznym celem jest zwielokrotnienie, w perspektywie najbliższych lat, skali działalności Vigo System. Cieszymy się, że wzmacnianie relacji z dotychczasowymi kontrahentami, a także rozbudowa portfolio klientów przynoszą zamierzone efekty" - powiedział prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Motorem napędowym sprzedaży Vigo System w I kw. 2017 r. były detektory adresowane do klientów przemysłowych. W tym segmencie giełdowa spółka odnotowała w minionym okresie wzrost sprzedaży aż o 57% r/r. Na dynamiczny wzrost sprzedaży złożyły się również rosnące zamówienia z sektora transportowego (wzrost o 34% r/r) oraz naukowego – wzrost o 27%.

"Od początku roku możemy się pochwalić rosnącą liczbą zamówień, szczególnie w segmencie przemysłowym, o czym przesądziła intensyfikacja współpracy z producentami analizatorów gazów. W II kw. 2017 r. oczekujemy podtrzymania wzrostowego tempa sprzedaży, na co wpływ będzie mieć realizacja kontraktu dla francuskiego producenta inteligentnej amunicji" - dodał Piotrowski.

Realizując strategię rozwoju, Vigo System inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych. W I połowie 2017 r. planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim oraz rozpoczęcie prac budowlanych. Realizacja I etapu inwestycji powinna zakończyć się w połowie 2018 r., podano również.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.

(ISBnews)