Moody's: Akwizycja polskich aktywów EDF nie wypłynie na ratingi PGEWarszawa, 24.05.2017 (ISBnews) - Uzgodniona akwizycja polskich aktywów Electricite de France (EDF) nie wypłynie na ratingi Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), podał Moody's Investors Service. PGE ma w Moody's rating na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną.

"Akwizycja aktywów EDF w Polsce zwiększa lewarowanie netto PGE, ale nie ma ma bezpośredniego wpływu na ratingi" - czytamy w informacji.

Fitch Ratings wcześniej także stwierdził, że uzgodniona akwizycja nie wpłynie na ratingi PGE. Agencja wskazała, że przejęcie to doprowadzi do zwiększenia wytwarzania energii elektrycznej Grupy PGE o ok. 20% oraz do niemal potrojenia wytwarzania ciepła.

Wcześniej w maju br. PGE podpisała z EDF International SAS i EDF Investment II B.V. warunkowa umowę nabycia aktywów EDF w Polsce. Wartość transakcji to ok. 4,51 mld zł.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)