Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Zarobki pracowników fizycznych w Polsce – zobacz ranking

19 listopada 2012, 11:33
  • 0
  • Drukuj

Na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy fizyczni w branży chemicznej i lotniczej. Najniższe wynagrodzenia otrzymują zatrudnieni w sektorze elektronicznym.Mediana wynagrodzeń doświadczonych pracowników fizycznych w Polsce w 2012 roku kształtowała się na poziomie 3 045 zł brutto – wynika z raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2012.

Spośród doświadczonych pracowników fizycznych zatrudnionych w różnych branżach, najwyższe zarobki odnotowano w sektorze chemicznym (3 385 zł). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się branża lotnicza, w której mediana zarobków pracowników tego szczebla kształtowała się na poziomie 3 217 zł, a na trzecim - branża spożywcza (3 152 zł).

Na drugim końcu zestawienia znalazła się branża elektroniczna i elektrotechniczna. Mediana wynagrodzeń pracowników fizycznych wynosi tu 2 645 zł. Zatrudnieni w sektorze materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz zarabiali 2 743 zł brutto.

Wśród najlepiej opłacanych województw prym wiedzie Mazowsze. W województwie mazowieckim, mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w charakterze pracowników fizycznych wynosiła 3 312 zł brutto. Powyżej 3 000 zł otrzymywali też pracownicy na Śląsku i w Wielkopolsce. Najmniej zarabiali pracownicy w przedsiębiorstwach z województwa lubelskiego (2 705 zł). 

>>> Czytaj też: Wynagrodzenia w 2012 roku: zobacz, kto zarabiał najwięcej

>>> Czytaj też: Kto dostanie podwyżkę w 2013 roku?Źródło:rynekpracy.pl
  • 0
  • Drukuj

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Forsal.pl | Najnowsze artykuły

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze