Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Zarobki pracowników fizycznych w Polsce – zobacz ranking

19 listopada 2012, 11:33
 • 0
 • Drukuj

Na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy fizyczni w branży chemicznej i lotniczej. Najniższe wynagrodzenia otrzymują zatrudnieni w sektorze elektronicznym.Mediana wynagrodzeń doświadczonych pracowników fizycznych w Polsce w 2012 roku kształtowała się na poziomie 3 045 zł brutto – wynika z raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2012.

Spośród doświadczonych pracowników fizycznych zatrudnionych w różnych branżach, najwyższe zarobki odnotowano w sektorze chemicznym (3 385 zł). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się branża lotnicza, w której mediana zarobków pracowników tego szczebla kształtowała się na poziomie 3 217 zł, a na trzecim - branża spożywcza (3 152 zł).

Na drugim końcu zestawienia znalazła się branża elektroniczna i elektrotechniczna. Mediana wynagrodzeń pracowników fizycznych wynosi tu 2 645 zł. Zatrudnieni w sektorze materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz zarabiali 2 743 zł brutto.

Wśród najlepiej opłacanych województw prym wiedzie Mazowsze. W województwie mazowieckim, mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w charakterze pracowników fizycznych wynosiła 3 312 zł brutto. Powyżej 3 000 zł otrzymywali też pracownicy na Śląsku i w Wielkopolsce. Najmniej zarabiali pracownicy w przedsiębiorstwach z województwa lubelskiego (2 705 zł). 

>>> Czytaj też: Wynagrodzenia w 2012 roku: zobacz, kto zarabiał najwięcej

>>> Czytaj też: Kto dostanie podwyżkę w 2013 roku?Źródło:rynekpracy.pl
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Forsal.pl | Najnowsze artykuły

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  Najnowsze galerie »

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze