Skutki embarga w Zachodniej Europie: Belgia straciła 165 mln euro

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
23 sierpnia 2014, 09:15
Belgia
Belgia/ShutterStock
165 milionów euro - z takimi stratami według analityków ING , musi liczyć się Belgia. Chodzi o skutki wprowadzonego na początku sierpnia rosyjskiego embarga na unijną żywność.

Według ekspertów rosyjskie restrykcje mogą kosztować Unię Europejską 130 tysięcy miejsc pracy, w tym 3 tysiące w Belgii. Największe koszty sankcji poniesie w tym kraju sektor mięsa wieprzowego i gruszek. Ponad 40 proc. belgijskiej produkcji gruszek trafia bowiem na rynek rosyjski.

W proteście przeciwko embargu wprowadzonym przez Moskwę Belgowie prowadzą akcję #ShareAPear : "Podziel się gruszką" podobną do polskiej akcji "Jedz jabłka na złość Putinowi".

Belgowie robią sobie zdjęcia jak jedzą rodzime owoce, niektórzy nagrywają krótkie filmy. Co ciekawe, jak informowały jakiś czas temu belgijskie media ,po rozpoczęciu akcji w mediach społecznościowych sprzedaż gruszek na krajowym rynku podwoiła się. 

>>> Czytaj również: Rosyjskie rolnictwo potrzebuje miliardowych inwestycji

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj