Dane potwierdziły kontynuację ekspansji sektora przetwórstwa przemysłowego, przy czym w wypadku danych z Niemiec mieliśmy do czynienia z poprawą w zamówieniach eksportowych oraz solidnym wzrostem zatrudnienia. Mimo to rentowności niemieckich i amerykańskich obligacji spadały, w godzinach porannych napędzane przez obawy o rozwój negocjacji z Grecją, zaś po południu przez niższy od spodziewanego odczyt danych z rynku pracy w USA ADP. Informacja o tym, że Grecja chce przesunięcia terminu spłaty pożyczki wobec MFW doprowadziła do wzrostu stawki ASW dla papierów greckich o 14 pb. do poziomu 1142 pb. nie notowanego od marca 2013 roku. W skali całego dnia krzywa amerykańska przesunęła się w dół o 6 pb. w długim końcu krzywej i o 2 pb. w krótkim końcu. Krzywa niemiecka przesunęła się w dół o 1-2 pb. na całej długości krzywej.

Transmisja

więcej
The player will show in this div

Wideo

Krajowe papiery dłużne pozostawały przez większą część dnia względnie stabilne. Poranna publikacja danych PMI z Polski i z Niemiec nie wpłynęła na wyceny krajowych obligacji. Bardzo dobre dane na temat zamówień eksportowych oraz rekordowo wysokie odczyty subindeksu zatrudnienia w krajowym PMI zostały całkowicie przyćmione przez słabe dane z rynku pracy w USA. W efekcie rentowności długu obniżyły się o 2-3 pb. w długim końcu krzywej i pozostały na zbliżonym do wtorkowego poziomie w krótkim końcu krzywej. Krzywa FRA pozostawała względnie stabilna, przy czym w długim końcu doszło do niewielkiego przesunięcia w dół.

W czwartek przed południem spodziewamy się stabilizacji wycen krajowych papierów dłużnych. Brak publikacji ważniejszych danych makro z Europy powinien utrzymywać wyceny przed południem bez większych zmian. Po południu spodziewana jest publikacja danych o zamówieniach w przemyśle USA oraz tygodniowe dane z rynku pracy. Oczekiwane słabsze dane o zamówieniach w amerykańskim przemyśle będą sprzyjać po południu niewielkiej poprawie wycen amerykańskiego i krajowego długu.

transmisja 2

więcej
The player will show in this div

Wideo

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.