"Emitent planuje przebranżowienie spółki i ukierunkowanie jej działalności na kompleksową obsługę, bezpośrednio lub pośrednio, procesów inwestycyjnych w przedsięwzięciach nieruchomościowych" - czytamy w komunikacie.


Zgodnie z uchwałami nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z 7 kwietnia 2016 r., spółka działać będzie pod firmą Abadon Real Estate i zmieni siedzibę na Bielsko-Białą. Celem spółki będzie prowadzenie działalności ukierunkowanej przede wszystkim na kompleksową obsługę, bezpośrednio lub pośrednio, procesów inwestycyjnych w przedsięwzięciach nieruchomościowych.

Zgodnie z raportem IV kw. 2015 r., przedmiotami działalności spółek z grupy Variant było zarządzanie majątkiem, usługi z zakresu wynajmu nieruchomości, produkcja kosmetyków i chemii motoryzacyjnej, dystrybucja kosmetyków, chemii motoryzacyjnej oraz samochodowych środków eksploatacyjnych, klejów i uszczelniaczy dla motoryzacji i przemysłu, akcesoriów samochodowych oraz olejów i smarów, dystrybucja szyb samochodowych, produkcja i usługi z zakresu dekoracji i wystroju wnętrz.

Variant jest notowany na rynku głównym GPW od 2005 r., obecnie notowania są zawieszone.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)