W ramach kontraktu, Zamet Industry zakupi materiały oraz wykona prefabrykację konstrukcji stalowej wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Gotowe elementy konstrukcji będą przez Zamet dostarczane w miejsce przeznaczenia sukcesywnie, w terminach od października 2016 do września 2017 roku. Konstrukcja będzie wytwarzana w oparciu o dokumentację ThyssenKrupp, czytamy w komunikacie.

"Warto przypomnieć, że w 2015 roku pomyślnie zakończyliśmy kontrakt realizowany na zlecenie ThyssenKrupp dotyczący wykonania Shiploadera, czyli portowego urządzenia załadowczego. Sprawna realizacja tego kontraktu, terminowość oraz fachowość Zamet Industry została doceniona przez naszego kontrahenta, dzięki czemu współpraca rozwinęła się także na inne obszary działalności ThyssenKrupp. Każdy taki kontrakt utwierdza nas w przekonaniu o słuszności długoterminowych założeń strategicznych, które między innymi dotyczą dywersyfikacji źródeł przychodów, a także wykorzystania przewagi wynikającej z możliwości współpracy pomiędzy zakładami w naszej Grupie. Ten kontrakt będziemy realizować przy współudziale zakładów w Chojnicach i Piotrkowie Trybunalskim. Wartością dodaną jest także możliwość odświeżenia referencji w branży cementowej" - powiedział prezes Tomasz Jakubowski, cytowany w komunikacie.

Zamet Industry S.A. specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego. Spółka została wydzielona we wrześniu 2011 r. ze struktur grupy Famur i jest częścią Grupy TDJ. Akcje Zamet Industry zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy w październiku 2011 r.

(ISBnews)