Lokum Deweloper kupi działki działki za 13,4 mln zł we WrocławiuWarszawa, 20.04.2016 (ISBnews) - Lokum Deweloper wygrał przetarg na zakup nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1,25 ha we Wrocławiu, poinformowała spółka. Wartość transakcji wynosi ok. 13,4 mln zł, podano także.

"Rynek wrocławski ma dla nas strategiczne znaczenie. Jesteśmy tu liderem w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie, a rozbudowa banku ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach pozwala umacniać naszą pozycję" - powiedział prezes Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

Na zakupionych gruntach Grupa Lokum Deweloper planuje budowę osiedla wielorodzinnego o podwyższonym standardzie. Ponadto, nowa inwestycja w części będzie opierała się o rewitalizację istniejących zabytkowych budynków. Grupa przewiduje, że realizacja nowego projektu deweloperskiego rozpocznie się jeszcze w 2016 r., podano także.

"Fundusze na zakup nieruchomości we Wrocławiu pochodzą ze środków własnych oraz z instrumentów dłużnych" - czytamy w komunikacie.

Nieruchomości są zlokalizowane przy ul. J. Poniatowskiego, Bolesława Prusa oraz Jedności Narodowej na wrocławskim Starym Mieście.

"To trzecia transakcja zakupu gruntów zrealizowana w tym roku przez Lokum Deweloper. W lutym grupa zawarła umowę kupna działki o powierzchni ponad 3 ha w Krakowie, na której zamierza wybudować ok. 600 lokali. Wartość tej transakcji wyniosła 33,2 mln zł. Inna transakcja nabycia (również w lutym) dotyczyła działki o powierzchni 1,83 ha we Wrocławiu, a jej wartość wyniosła 11,76 mln zł" - podsumowano w komunikacie.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst. W grudniu 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)