TFI BGŻ BNP Paribas chce mieć 700-800 mln zł aktywów w br.,docelowo 3-5% udziałuWarszawa, 20.04.2016 (ISBnews) - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) BGŻ BNP Paribas chce zwiększyć aktywa do 700-800 mln zł na koniec br. wobec niespełna 300 mln zł obecnie i powalczyć o udział w rynku funduszy inwestycyjnych na poziomie 3-5%, poinformował prezes Jarosław Skorulski.

"Nasze plany są takie, aby aktywa były w granicach 700-800 mln zł na koniec tego roku. To oznacza plany sprzedażowe na ten rok w okolicach 0,5 mld zł. To też, oczywiście, będzie zależało w dużej mierze od rynku. Jeśli będą pozytywne sygnały z rynku akcyjnego, to mamy nadzieję, że uda się to zrealizować" - powiedział Skorulski podczas spotkania prasowego.

Dodał, że celem TFI jest dynamiczny rozwój i osiągnięcie udziału w rynku funduszy inwestycyjnych na poziomie 3-5%.

"Naszą ambicją jest, aby osiągnąć udział w rynku adekwatny do tego, jaki posiada BGŻ BNP Paribas w obszarze usług bankowych. Z obecnymi aktywami prawie 300 mln zł musimy piąć się w górę i ten udział powiększać. On obecnie wynosi ok. 0,2%" - powiedział Skorulski.

Prezes podkreślił, że TFI BGŻ BNP Paribas będzie naturalnym dostawcą produktów dla wszystkich segmentów klientów indywidualnych banku BGŻ BNP Paribas, oferując różne klasy aktywów, w tym także fundusze specjalistyczne i zamknięte w sieci prawie 500 placówek banku. Docelowo TFI będzie oferować 20 zróżnicowanych strategii inwestycyjnych.

TFI poszerza ofertę i wprowadził do niej nowy fundusz parasolowy - BGŻ BNP FIO, który obejmuje 7 zróżnicowanych strategii inwestycyjnych: 5 z nich to subfundusze inwestujące na polskim rynku - pieniężny, obligacji, stabilnego inwestowania, aktywnego inwestowania i dynamicznego inwestowania, a 2 to strategie obejmujące zagraniczne rynki kapitałowe - subfudusz globalny stabilnego wzrostu oraz globalny dynamicznego wzrostu.

W ofercie jest już BGŻ BNP Paribas SFIO, fundusz typu parasolowego o konstrukcji "fundusz funduszy" z wydzielonymi 4 subfunduszami -konserwatywny, systematycznego oszczędzania, multistrategia i dynamiczny. Celem TFI jest oferowanie łącznie 9-10 rożnych strategii inwestycyjnych tego typu.

Zamożnym klientom bankowości osobistej i prywatnej TFI BGŻ BNP Paribas będzie oferował niepubliczne fundusze inwestycyjne zamknięte (NFIZ) o zróżnicowanej strategii inwestycyjnej. Obecnie w ofercie znajduje się fundusz Avantage FIZ, oparty na strategiach nisko skorelowanych z rynkami akcji. Docelowo liczba strategii inwestycyjnych sięgnie 3-4.

Prezes poinformował, że w ramach nowej strategii,TFI BGŻ BNP Paribas intensyfikuje współpracę z BNP Paribas Investment Partners w zakresie zagranicznych rozwiązań inwestycyjnych. W I kwartale przyszłego roku oferta zostanie poszerzona o 6 strategii z ekspozycją na rynki zagraniczne oparte na funduszach BNP Paribas Investment Partners.

"Będziemy mieli łącznie 20 strategii inwestycyjnych, skierowanych do różnych grup klientów. Współpraca z grupą BNP jest bardzo istotna - otrzymujemy rozbudowane zaplecze analityczne i możemy czerpać z ich bogatego doświadczenia" - powiedział Skorulski.

Dodał, że w modelu docelowym fundusze TFI BGŻ BNP Paribas będą w ofercie dla klientów detalicznych, zaś segmentowi klientów private banking będą oferowane również fundusze spoza grupy.

TFI BGŻ BNP Paribas należy w 100% do banku BGŻ BNP Paribas.

(ISBnews)