Warimpex zainwestuje 90-100 mln euro w 2 polskie projekty, które rozpocznie w brWarszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - Warimpex może przeznaczyć łącznie 90-100 mln euro na dwa projekty deweloperskie, które zamierza rozpocząć w Polsce w tym roku. W planach ma także realizację dwóch innych projektów w Polsce oraz na Węgrzech, poinformował członek zarządu Alexander Jurkowitsch.

"Jeśli chodzi o capex, to na projekty w Polsce, które zaczniemy w tym roku - w Łodzi i Krakowie - wydamy w sumie 90-100 mln zł" - powiedział Jurkowitsch podczas konferencji prasowej.

Dodał, że będą one finansowane w formule project finance.

Prace budowlane na terenie projektu biurowego Ogrodowa Office w Łodzi powinny rozpocząć się w II połowie 2016 r. i potrwać około półtora roku. Warimpex jest też w trakcie pozyskiwania pozwolenia na budowę dla Mogilska Office w Krakowie - podobnie, jak w przypadku Ogrodowej, spółka liczy na rozpoczęcie prac w II połowie br. i ich zakończenie na przełomie 2017/ 2018 r.

Trzeci projekt realizowany w Polsce to Chopin Office w Krakowie. Warimpex pozyskuje obecnie pozwolenie na budowę i liczy na zakończenie realizacji w 2018 r.

"Nadal pracujemy nad projektami w Białymstoku i na Węgrzech, z których część to hotele, a część projekty biurowo-hotelowe" - dodał członek zarządu.

W Białymstoku planowany jest trzygwiazdkowy hotel z częścią biurową. Spółka rozmawia obecnie z potencjalnymi operatorami hotelu. Więcej szczegółów będzie znane w II połowie roku.

Warimpex nie planuje obecnie powiększania swojego banku ziemi w Polsce, jednak weźmie pod uwagę ewentualne nadarzające się okazje.

"Obecnie czujemy się komfortowo z posiadanymi czterema projektami i nie planujemy nowych projektów ani wejścia do nowych miast" - powiedział Jurkowitsch.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

(ISBnews)