"W naszym przypadku I kwartał był dobry dzięki pewnym odzyskom kredytowym. Nie oczekujemy w kolejnym kwartale, by tak pozostało, ale dla całego roku będzie to osiągalny cel ok. 0,5% dla kosztów ryzyka" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Tendencje są dobre, po stronie gospodarstw domowych - mamy niższe bezrobocie, wzrost poziomu wolnego dochodu w rodzinach, co umożliwia lepszą obsługę kredytów detalicznych. Po stronie korporacji też nie widać sytuacji, która by wymagała znacznego wzrostu rezerw, dodał Bicho.

Koszt ryzyka (tzn. utworzone odpisy netto do średnich kredytów netto) wyniósł 38 pb w I kw., co oznacza, że był niższy o 22 pb w stosunku do I kw. 2015 roku i równy poziomowi zanotowanemu w IV kw. 2015 roku.

W całym roku koszt ryzyka wyniósł 52 pb w porównaniu z 61 pb 2014 r.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)