Wniosek wpłynął 29 kwietnia. Sprawa jest w toku.

Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach współkontroli nad spółkami FHC-2 sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie oraz Madas sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie. Przejęcie wspólnej kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Eurocash 50% udziałów w kapitałach zakładowych przejmowanych spółek, podano w informacji.

"Spółki przejmowane będą zarządzały mieniem wykorzystywanym do prowadzenia działalności w zakresie detalicznej sprzedaży artykułów codziennego użytku za pośrednictwem sieci niewyspecjalizowanych sklepów" - podano w komunikacie.

Po dokonaniu koncentracji Eurocash będzie sprawował kontrolę nad spółkami wspólnie z firmą FHC-3 sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)