Zysk netto bez uwzględnienia kosztów programu motywacyjnego wyniósł 0,6 mln zł w I kw. 2016 r.

Strata operacyjna wyniosła 2,56 mln zł wobec 1,12 mln zł zysku rok wcześniej. Bez uwzględnienia kosztów programu motywacyjnego, w I kw. zysk operacyjny wyniósł 0,58 mln zł. W tym ujęciu wynik EBITDA wyniósł ponad 1,4 mln zł wobec prawie 1,9 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody operacyjne (ze sprzedaży i z tytułu dotacji) sięgnęły 13,48 mln zł w I kw. 2016 r. wobec 12,11 mln zł rok wcześniej.

"W pierwszym kwartale najszybciej rozwijał się segment usług. Przychody segmentu sięgnęły 7,0 mln zł i były o 66% wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej, natomiast zysk operacyjny wyniósł ponad 0,5 mln zł i był o 165%. większy w skali roku" - czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Przychody segmentu innowacyjnego wyniosły w pierwszych trzech miesiącach tego roku 3,9 mln zł i były o 7% wyższe niż rok wcześniej. Jednocześnie zysk operacyjny segmentu przekroczył nieznacznie 0,2 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2015 r. było to 0,8 mln zł.

"Podczas oferty publicznej w grudniu 2014 r. zapowiadaliśmy, że będziemy intensywnie inwestowali w projekty innowacyjne, które kryją w sobie największy potencjał wzrostu wartości dla akcjonariuszy Selvity. Od tego czasu pozyskaliśmy ponad 60 mln zł dotacji na badania, lewarując w ten sposób ponad trzykrotnie środki pozyskane z emisji. Pozwoliło nam to w ciągu niespełna półtora roku niemal czterokrotnie zwiększyć liczbę naukowców zaangażowanych we własne projekty badawcze. Mają one zapewnić Selvicie duże zyski w kolejnych latach. Biorąc pod uwagę posiadane środki pieniężne, budżet rozwojowy Selvity do 2020 r. wynosi niemal 90 mln zł" - powiedział wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2016 r. wyniósł 0,56 mln zł wobec 2,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)