Przychody z najmu pozostaną natomiast stabilne w następnych kwartałach, na poziomie podobnym, jak w pierwszych trzech miesiącach roku, gdy sięgnęły 18,2 mln zł.

"Po zakończeniu Galerii Galena w Jaworznie rozpędzamy się z nowymi projektami. Mamy podpisanych już kilka kontraktów w usługach budowlanych i cały rok powinniśmy zamknąć [w tym segmencie] nie gorzej niż poprzedni. W kolejnych kwartałach działalność budowlana zacznie działać jak powinna" - powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes Jarosław Broda dodał, że przychody z najmu w kolejnych kwartałach powinny być na stałym poziomie.

W I kw. spółka miała 11,5 mln zł przychodów z usług budowlanych, deweloperskich i projektowych wobec 23,2 mln zł rok wcześniej. Z najmu pozyskała 18,2 mln zł wobec 11 mln rok wcześniej. Łączne przychody wyniosły 31,5 mln zł wobec 35,2 mln zł w I kw. 2015 r. W ubiegłym roku działalność budowlana przyniosła spółce ok. 81 mln zł przychodu, a najem - ok. 49,5 mln zł.

Bobkowska poinformowała także, że spodziewa się w tym roku finalizacji sprzedaży na rzecz Exeter/GIC Investment HoldCo 1 pakietu trzech nieruchomości przemysłowych o łącznej powierzchni najmu ok. 18 tys. m2, w tym pierwszej w najbliższym czasie.

"Rozmawiamy też o sprzedaży jednego obiektu komercyjnego" - dodała.

Zapowiedziała też, że dywidendę za 2015 r. spółka "na pewno" będzie chciała wypłacić. Zdecyduje o niej walne zgromadzenie zwołane na koniec czerwca, co - w opinii zarządu - jest w odpowiednim czasie, by spółka znała już swoje potrzeby inwestycyjne.

P.A. Nova posiada aktualnie 12 funkcjonujących obiektów własnych (w tym 9 handlowych i 3 przemysłowe) o łącznej powierzchni 117,7 tys. m2. Największym jest Galeria Galena w Jaworznie (31,5 tys. m2).

P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)