"Za rok o tej porze park handlowy przy Galenie będzie otwarty. Chcemy zacząć budowę w IV kw., zakończyć w maju-czerwcu" - powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

Obiekt powstanie na działce należącej do spółki, w bezpośrednim sąsiedztwie Galeny. Będzie miał ok. 6 tys. m2 (Galena ma 31,5 tys. m2).

"Widzimy w jednym mieście potencjał na galerię - do 20 tys. m2. Rozmawiamy na temat planu [zagospodarowania]. W tym roku się wyklaruje" - powiedziała także prezes.

P.A. Nova posiada aktualnie 12 funkcjonujących obiektów własnych (w tym 9 handlowych i 3 przemysłowe) o łącznej powierzchni 117,7 tys. m2. Największym jest Galeria Galena w Jaworznie (31,5 tys. m2). Pozostałe większe galerie handlowe to Sanowa w Przemyślu (22 tys. m2), Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu (również 22 tys. m2) i Galeria Miodowa w Kluczborku (10,5 tys. m2).

Spółka realizuje też obecnie dwa parki handlowe - w Sosnowcu i Kłodzku. W Galerii Sanowej w Przemyślu w październiku otwiera 4-salowe kino.

P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.


(ISBnews)