Warszawa, 13.05.2016 (ISBnews) - ES-System spodziewa się, że w ciągu trzech lat udział oświetlenia LED w całkowitej sprzedaży może wzrosnąć nawet do 99%, poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak.

"Zakładam, że w przeciągu najbliższych trzech lat osiągniemy poziom prawie pełnego nasycenia rynku z punktu widzenia rozwiązań LED, zakładam 99% udział oświetlenia LED w całkowitej sprzedaży naszej spółki" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Klienci interesują się rozwiązaniami LED głównie ze względu na energooszczędność, efektywność ekonomiczną, jak i elastyczność co do jego zaprojektowania. Niewielki procent nadal będzie zainteresowany rozwiązaniami konwencjonalnymi.

W I kw. 2016 r. udział LED w sprzedaży krajowej ES-System wyniósł 54,9% a w sprzedaży eksportowej - 74%. W kwietniu prezes informował, że ES-System chce zwiększyć udział LED w sprzedaży ogółem do 70% w 2016 r.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)