"Pierwszy kwartał 2016 r. podtrzymuje nadzieję na realizację planów zarządu zakładających wzrost EBITDA oraz zysku na akcję o co najmniej 10%. Stanowią one dobrą bazę nie tylko na kolejny kwartał, ale i na cały rok" - powiedział Adamczyk na konferencji prasowej.

Dodał, że jego optymizm buduje także utrzymujące się korzystne otoczenie rynkowe w zakresie popytu na wtórne aluminiowe stopy odlewnicze. Wynika to z wysokiej dynamiki sprzedaży pojazdów samochodowych w Unii Europejskiej.

"Przejawem dobrej koniunktury i perspektyw na przyszłość segmentu motoryzacyjnego jest m.in. decyzja Mercedesa o budowie nowej fabryki silników w Polsce. Alumetal już zarejestrował się w Stuttgarcie jako dostawca dla tego zakładu" - wskazał Adamczyk.

Prezes zapewnił również, że Alumetal podtrzymuje deklarację wypłaty dywidendy za 2015 r. w wysokości 2,55 zł za akcję. Według niego, zgodnie z harmonogramem i budżetem przebiega budowa zakładu na Węgrzech, gdzie w maju rozpocznie się montaż maszyn i urządzeń.

"Trwa także proces dostosowywania zakupionej we Francji spółki SKTB Aluminium, ale na teraz nie jesteśmy w stanie podać kwoty koniecznych nakładów inwestycyjnych. Na pewno będą one mniejsze niż 'green field' na Węgrzech, czyli 120 mln zł. Oczywiście nie można ocenić efektów synergii, które już są zauważalne" - podsumował prezes.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)