Zysk operacyjny wyniósł 2,21 mln zł wobec 7,41 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 69,39 mln zł w I kw. 2016 r. wobec 66,34 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2016 r. wyniósł 5,59 mln zł wobec 2,02 mln zł zysku rok wcześniej.

"Wyniki Grupy Polnord w I kwartale 2016 roku są zgodne z założeniami zarządu i stanowią potwierdzenie efektywności przyjętej strategii. Pierwszy kwartał upłynął pod znakiem przygotowania projektów. W kolejnych okresach czeka nas intensyfikacja prac związanych ze wprowadzaniem do realizacji kolejnych inwestycji i dalsza optymalizacja kosztów działalności Grupy, co wpływać będzie pozytywnie na wyniki finansowe Polnordu w kolejnych latach" - skomentował prezes Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie.

Na wynik grupy kapitałowej Polnord w I kwartale 2016 r. złożyło się 301 lokali przekazanych klientom, w tym 38 lokali wydanych przez współkontrolowane przez Polnord SA: grupę kapitałową Fadesa Polnord Polska oraz Semeko Aquasferę (według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach). Ważona sprzedaż lokali Grupy Polnord wyniosła w tym okresie 277 szt., podano również.

W I kwartale 2016 r. Grupa uruchomiła realizację 2 projektów: w Chabrowym Wzgórzu w Kowalach koło Gdańska w I etapie powstaną 152 mieszkania, a VIII etap Ostoi Wilanów, realizowany przez Fadesę Polnord Polska obejmie kolejne 23 lokale. Oba projekty zostaną oddane do użytkowania w II połowie 2017 r. Zgodnie z ogłoszoną strategią do końca br. Polnord planuje uruchomienie inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu, czytamy dalej w komunikacie.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskiem.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)