"W sprzedaży niezmiennie notowaliśmy trend wzrostowy, a dużo istotniejsze zmiany zaszły w odniesieniu do przeznaczenia i rodzajów zamawianych kabli. Tutaj potwierdziła się obserwowana od 2-3 lat tendencja do systematycznego zwiększania zamówień kabli i przewodów zaawansowanych technologicznie" - powiedziała prezes Monika Cupiał-Zgryzek, cytowana w komunikacie.

Produkty Tele-Foniki są wykorzystywana min. w należącej do polskiego KGHM kopalni rud miedzi Sierra Gorda w Chile. Produkty z Polski trafiły też wcześniej m.in. do elektrowni wodnej Quitaracsa Hydroelectric Power Plant w peruwiańskich Andach oraz na potrzeby rozbudowującego się systemu szybkich połączeń kolejowych ze stolicą Peru - Limą, podano także.

"Wygraliśmy przetarg na dostawę kabli energetycznych wysokich napięć o wartości 10 mln USD, które trafią do koncernu energetycznego Luz del Sur. Kontrakt obejmuje również budowę niezbędnej infrastruktury, którą zrealizuje konsorcjum TF Cable Americas (spółka zależna Tele-Foniki Kable) i regionalnych firm z Peru. Są one niezbędne do budowy nowych linii przesyłowych do szybko powstających stref inwestycyjnych, takich jak chociażby Industrial Huachipa Este w stolicy kraju Limie" - powiedział wiceprezes Ryszard Pilch, również cytowany w komunikacie.

Tele-Fonika Kable jest trzecim największym producentem kabli w Europie, eksportującym wyroby do ponad 90 krajów. W swoim asortymencie ma kilkanaście tysięcy typów kabli, które posiadają stosowne certyfikaty jakości przyznane przez niezależne, renomowane jednostki certyfikujące. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

(ISBnews)