"Pozostałe 2,8 mln zł z zainwestowanej kwoty chcemy przeznaczyć na innowacyjne inwestycje bezpośrednio w Europejskim Funduszu Energii. Pieniądze przeznaczymy m.in. na AIDLABA,czyli urządzenie domowy lekarz. Pozyskanie tak istotnego inwestora to dla nas ważny etap w rozwoju firmy, możemy dzięki temu realizować ciekawe i dochodowe projekty" - powiedział prezes Paweł Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Europejski Fundusz Energii o swoich planach uruchomienia poszukiwań i rozpoznania złóż bursztynu w województwie pomorskim informował już na początku roku. Objęcie akcji i inwestycja chińskiego partnera to ważny etap w realizacji tych zamierzeń. Prace będą prowadzone przez spółkę zależną Discovery, która spodziewa się w najbliższych tygodniach otrzymania koncesji na poszukiwania, podano również.

"Inwestycja bezpośrednia w EFE jest korzystniejsza dla grupy kapitałowej, gdyż spółka EFE zachowa 100% udziałów w Discovery sp. z o.o." - podkreślono.

Zgodnie z zapowiedziami, chiński inwestor będzie również zaangażowany w sprzedaż bursztynu na terenie Chin, dzięki czemu projekt zyska większą rentowność. Start przedsięwzięcia przewidywany jest w miesiącach wakacyjnych br., podsumowano w komunikacie.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

(ISBnews)