Dywidenda wypłacona będzie po raz piąty z rzędu, na jedną akcję wyniesie 5 gr, co kształtuję stopę wypłaty dywidendy na poziomie 2%, wobec pierwotnej propozycji w wysokości 3 gr na akcję, podano w komunikacie.

"Akcjonariusze zdecydowali o wypłacie wyższej dywidendy w związku z rekordowym zyskiem netto, jaki wypracowaliśmy w ubiegłym roku. Mimo, że jest to wyższa kwota, aniżeli rekomendowana przez zarząd, to nadal można uznać jej wysokość za poziom, który jednocześnie zapewnia finansowanie własne dla dalszej działalności Grupy Verbicom "- powiedział prezes Bolesław Zając, cytowany w komunikacie.

"Pozytywny wynik koncentracji na bardziej dochodowej działalności integratorskiej był już widoczny w wynikach Grupy za I kwartał 2016 r. oraz za 2015 r., w którym pomimo spadku przychodów o 20% do 45,6 mln zł, Grupa osiągnęła 3,4 mln zł zysku netto - co było wynikiem o 73% lepszym r/r" - czytamy dalej.

Grupa Verbicom to integrator systemów, dostawca rozwiązań teleinformatycznych i dystrybutor specjalistycznego sprzętu IT, notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)