"Liczymy, że w najbliższym czasie przystąpimy do rozmów z T-Mobile Polska na temat częstotliwości" - powiedział Fallacher podczas spotkania z dziennikarzami.

Obaj operatorzy współpracują w ramach wspólnej sieci Networks!

Pod koniec czerwca prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) ustalił, iż najbardziej efektywnym sposobem rozdysponowania częstotliwości będzie przydzielenie ich tak, aby podmiot, który w wyniku aukcji został wyłoniony dla dwóch rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz otrzymał dwie sąsiadujące ze sobą rezerwacje, pozwalające na wykorzystywanie częstotliwości w ciągłym bloku (dupleks). W efekcie dokonano rezerwacji częstotliwości E na rzecz T-Mobile Polska, który w efekcie miał uiścić na rzecz Skarbu Państwa kwotę 2,02 mld zł.

Wcześniej dwa bloki w paśmie 800 MHz wylicytował Orange, płacąc za nie odpowiednio 1,586 mld zł oraz 1,483 mld zł, a T-Mobile jeden blok za 2,022 mld zł. W paśmie 2600 MHz Orange zdobył 3 bloki za łącznie 117 mln zł, a T-Mobile również 3 za łącznie 116 mln zł.

Ponadto Orange jest otwarty na współpracę w ramach rozwoju sieci FTTH z innymi operatorami. Według słów zarządu, już w bieżącym kwartale może być więcej szczegółów dotyczących potencjalnych inicjatyw w tym kierunku. Nie zmienia to planów grupy dotyczących zainwestowania łącznie ponad 2 mld zł w światłowody.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)