"Wyniki za półrocze 2016 roku wskazują na stabilizowanie się kondycji finansowej Grupy Gremi Media. Po sześciu miesiącach jej przychody ze sprzedaży wyniosły 53,590 mln zł, EBIT 3,466 mln zł, a skonsolidowana EBITDA 4,741 mln zł. Dobre wyniki osiągnięto pomimo kurczącego się rynku prasy, jak również znacznego zmniejszenia wydatków reklamowych przez spółki skarbu państwa" - czytamy w komunikacie.

W tym czasie Grupa Gremi Media odnotowała znaczący wzrost sprzedaży wydań elektronicznych. Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, między styczniem, a majem 2016 r. sprzedaż wydań elektronicznych "Rzeczpospolitej" zwiększyła się - w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku - o 13,4% (z 9750 do 11055 egzemplarzy), zaś "Gazety Giełdy Parkiet" o 5,1% (z 1869 do 1964 egz.). To kolejny dowód ekspansji na rynku e-wydań, na którym już w zeszłym roku "Rzeczpospolita" osiągnęła wzrost na poziomie 30%, a "Parkiet" na poziomie 22% (przy przyroście rynku o 13,7%), podano również.

Czynnikami wpływającymi pozytywnie na EBITDA Grupy Gremi Media za styczeń-czerwiec 2016 były wyższe – w porównaniu do takiego samego okresu roku poprzedniego - przychody ze sprzedaży gazet papierowych. Wzrosły one o 164 tys. zł do 19,482 mln zł. Korzystny wynik udało się uzyskać dzięki intensywnej sprzedaży prenumeraty krótkookresowej oraz wysoko rentownej sprzedaży w kioskach dodatków specjalistycznych, wskazano także.

Ponadto w I półroczu Grupa Gremi Media intensyfikowała działania w obszarze multimediów, usług video, a także na rynku usług PR. Wchodząca w jej skład, notowana na NewConnect, spółka Compress SA osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 1,254 mln zł.

(ISBnews)