"Cena emisyjna jednej akcji serii J wyniosła 0,25 zł. Łącznie spółka pozyskała z subskrypcji prywatnej akcji serii J kapitał w wysokości 3 440 000 zł. W subskrypcji prywatnej akcji serii J udział wziął m.in. prezes zarządu - Krzysztof Pieczewski oraz prokurent - Tomasz Kusiński (obaj panowie objęli po 80 000 sztuk akcji)" - czytamy w komunikacie.

Środki finansowe pozyskane przez emitenta w ramach subskrypcji zaspokajają bieżące potrzeby finansowania związane z działalnością oraz realizację kluczowych założeń planu naprawczego. Jednocześnie, zarząd emitenta kontynuował będzie działania mające na celu pozyskanie dodatkowego kapitału w ramach kapitału docelowego (uchwalonego przez NWZ z dnia 4 maja 2016 roku), który zostanie przeznaczony na realizację kolejnych działań rozwojowych, podano również.

Admiral Boats to spółka produkująca i dystrybuująca łodzie motorowe, jest jedynym reprezentantem polskiego przemysłu jachtowego i stoczniowego notowanym na rynku kapitałowym. Od lipca 2011 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect, a obligacje na rynku Catalyst.

(ISBnews)