statystyki

Idea Bank chce 'jak najszybciej' zintegrować Idea Leasing i Getin Leasing 

4 sierpnia 2016, 11:51 | Aktualizacja: 04.08.2016, 12:49
Źródło:ISBnews

Idea Bank chce jak najszybciej zintegrować Idea Leasing i Getin Leasing i oczekuje, że połączona spółka będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe grupy począwszy od I półrocza 2017 roku, poinformował ISBnews prezes Jarosław Augustyniak. Idea Bank nie prowadzi obecnie żadnych rozmów na temat akwizycji nowych, komplementarnych podmiotów.

Reklama

Reklama
"Według planu musimy zdążyć do końca marca przyszłego roku, ale chcielibyśmy to przyspieszyć i połączyć te firmy jak najwcześniej, bo na tym biznesie jesteśmy w stanie konkretnie zarabiać. Jeśli się uda, to będzie to już widać w wynikach w połowie przyszłego roku" - powiedział Augustyniak w rozmowie z ISBnews.

Prezes powtórzył, że grupa Idea Banku jest zainteresowana akwizycją firm z otoczenia biznesu: księgowych, flotowych czy fintechowych, bowiem tego typu inwestycje mogą być ważnym wsparciem dla działalności grupy Idea Banku, skupionej na wszechstronnym wspieraniu rozwoju małych firm.

"Na razie nie rozmawiamy, nie prowadzimy żadnego due dilligence, ale przyglądamy się mniejszym podmiotom, które byłyby komplementarne" - powiedział Augustyniak.

Dzięki połączeniu Idea Leasing i Getin Leasing powstanie największa firma leasingowa w Polsce, posiadająca 15-proc. udział w rynku, z łącznym efektem synergii szacowanym na poziomie 40- 80 mln zł (6 - 11 mln zł rocznie).

Wartość połączonego portfela leasingowego to 9,4 mld zł na koniec I półr. 2016 r., zaś wartość sprzedaży obu grup to 3 mld zł.

Idea Leasing jest w trakcie procesu zakupu Getin Leasing. Do końca marca 2017 r. kupi 49,98% akcji tej spółki za cenę 184,5 mln zł, powiększoną o proporcjonalną część zysku grupy za 2016 r. W kolejnych etapach, które będą mieć miejsce do końca marca 2018 r., Idea Bank kupi pozostałą część akcji.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze