Realizacja usługi jest możliwa dzięki otwartemu w czerwcu br. magazynowi wysokiego składowania w Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego.

ATC Cargo podkreśla, że oferuje kompleksową obsługę sklepów internetowych. Do dyspozycji klientów przeznaczono 4 300 m2 powierzchni magazynowej. Firma oferuje cały pakiet usług. W obrębie magazynu można załatwić wszelkie formalności celne, segregację oraz konfekcję towarów łącznie z realizacją wysyłki zgodnie z wytycznymi klienta.

Jednym z głównych kierunków zainteresowań biznesowych ATC Cargo są Chiny, dlatego nowy magazyn będzie w dużej mierze nakierowany na obsługę importu z tego kraju, zaznaczono w komunikacie.

"Odciążamy właścicieli sklepów internetowych już od momentu złożenia zamówienia w Chinach. Zapewniamy odbiór towarów od drzwi producenta realizując transport morski na bazie własnego serwisu drobnicowego do Gdańska. Towary konsolidowane są we własnych magazynach w Chinach, a wszelkie formalności po stronie producenta, jak i bezpieczeństwo całego procesu zapewnione jest przez biuro ATC Worldwide China" - tłumaczy Jadeszko, cytowany w komunikacie.

Prezes wskazał, że rozwiązanie to pozwala odbiorcom zoptymalizować wielkość zapasów poprzez redukcję wolumenu zamówień. Regularne, cotygodniowe wyjścia kontenerów konsolidacyjnych dają pełną swobodę planowania zakupów i dostaw.

"Tym sposobem obowiązki naszych klientów ograniczają się w praktyce do administrowania stroną sklepu internetowego i przesyłania do realizacji bieżących zamówień finalnych odbiorców" - podsumował Jadeszko.

Nowy magazyn ATC Cargo znajduje się w bliskiej odległości od Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk. Jego lokalizacja pozwala na transport towarów z terminalu do magazynu bez formalności celnych związanych z procedurą tranzytu oraz bez konieczności granicznej kontroli sanitarnej na terenie DCT (istnieje możliwość przeprowadzenia jej na terenie magazynu po rozładunku kontenera). Magazyn wyposażony jest w nowoczesne systemy przeciwpożarowe, systemy ogrzewania, wentylacji, CCTV, SSWiN, KD, dzięki czemu zapewnia kontrolę nad warunkami panującymi wewnątrz oraz nad bezpieczeństwem towaru i pracowników, wskazano w materiale.

ATC Cargo jest operatorem logistycznym obsługującym ładunki "door to door" transportem morskim, lotniczym, drogowym bądź z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Zajmuje się również obsługą celną, wykonywaniem wymaganych badań, uzyskiwaniem stosownych certyfikatów, magazynowaniem, obsługą portową (w Chinach ATC Cargo obecne jest w 16 portach) itp. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)