statystyki

JHM Development miał 11,2 mln zł przychodów i 0,35 mln zł zysku netto w I półr.

9 sierpnia 2016, 08:18 | Aktualizacja: 09.08.2016, 11:40
Źródło:ISBnews

JHM Development odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie 11,2 mln zł, wynik finansowy netto: 345 tys. zł i wskaźnik ogólnego zadłużenia: 0,18 w I półroczu 2016 r., podała spółka.

Reklama

Reklama
"Na osiągnięte wyniki wpływ miały następujące czynniki: W 2015 roku i w I połowie 2016 roku nie zakończono budowy żadnej nowej inwestycji mieszkaniowej, a bieżąca sprzedaż opiera się jedynie na aktach notarialnych przenoszących własność mieszkań w inwestycjach deweloperskich zakończonych w latach poprzednich; nowe inwestycje zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale br., co istotnie wpłynie na sprzedaż i poprawę rocznych wyników finansowych; na wzrost wskaźnika ogólnego zadłużenia wpłynęło zwiększone wykorzystanie kredytów na realizowanych równocześnie czterech inwestycjach deweloperskich" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki przewiduje poprawę wyników w IV kwartale br. po oddaniu nowych inwestycji w Koninie i w Łowiczu, podano również.

JHM Development to firma deweloperska z grupy Mirbudu. Realizuje inwestycje na terenie województwa mazowieckiego, jest operatorem Centrum Hal Targowych Marywilska 44. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2011 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze