statystyki

Konsorcjum z Famurem podpisze z Tauronem umowę na prace za maks. 31,91 mln zł

9 sierpnia 2016, 11:10 | Aktualizacja: 09.08.2016, 11:49
Źródło:ISBnews

Famur i Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów zamierzają podpisać z Nowe Brzeszcze Grupa Tauron sp. z o.o. Zakład Górniczy Brzeszcze (NBGT) umowę na drążenie wyrobisk górniczych o wartości do 31,91 mln zł, podał Famur.

Reklama

Reklama
"Przedmiotem umowy jest realizacja 'usługi drążenia wyrobisk górniczych w pokładzie 510, 364 oraz drążenie wyrobisk przy szybie Andrzej VIII poziom 900 m' w NBGT" – czytamy w komunikacie

Zgodnie z wynegocjowanymi zapisami umowy, jej wartość netto będzie maksymalnie wynosić 31 911 091,9 zł, z czego na Famur jako na lidera konsorcjum powinna przypaść szacunkowa kwota około 2 mln zł, podano także.

Szacowany termin realizacji umowy to 15 miesięcy.

"Równocześnie zarząd emitenta informuje, że w wyniku podpisania powyższej umowy wartość podpisanych umów sprzedaży ze spółkami Grupy Tauron wyniesie 73 011 436,90 zł" - czytamy dalej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze