statystyki

KNF wyraziła zgodę na pośrednie przejęcie kontroli nad BPH TFI przez Alior Bank

9 sierpnia 2016, 16:47 | Aktualizacja: 09.08.2016, 17:56
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

KNF wyraziła zgodę na pośrednie przejęcie kontroli nad BPH TFI przez Alior BankWarszawa, 09.08.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie stwierdziła podstaw do sprzeciwu wobec pośredniego przejęcia BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (BPH TFI) przez Alior Bank, podała Komisja.

"KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru pośredniego nabycia przez Alior Bank SA akcji BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% liczby głosów na walnym zgromadzeniu" – czytamy w komunikacie.

W kwietniu Alior Bank poinformował, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH została wówczas ustalona na 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych działa na polskim rynku kapitałowym od 1998 roku. Należy do grupy General Electric Company. Towarzystwo zarządza 14 funduszami inwestycyjnymi, w tym BPH FIO Parasolowym z 14 wydzielonymi subfunduszami oraz BPH Superior FIO z 5 wydzielonymi subfunduszami, o łącznych aktywach w wysokości blisko 3 mld zł i 1,3% udziale rynkowym.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze