statystyki

Przychody Grupy Recykl wzrosły do 19,49 mln zł w I półroczu br.

12 sierpnia 2016, 11:57 | Aktualizacja: 12.08.2016, 14:23
Źródło:ISBnews

Przychody ze sprzedaży Grupy Recykl w I półroczu br. wzrosły do 19,49 mln zł z 17,45 mln zł rok wcześniej, przy zysku EBITDA i netto rzędu odpowiednio: 4,55 mln zł i 1,47 mln zł (w porównaniu do 4,52 i 1,5 mln zł. w I półroczu 2015 roku), poinformowała spółka.

Reklama

Reklama
"Drugi kwartał bieżącego roku był dla spółki okresem dobrym, choć mierzyliśmy się ze spadkiem cen rynkowych naszych wyrobów. Mimo to zwiększyliśmy skalę naszego działania i odnotowaliśmy dobre wyniki finansowe. W ramach naszego asortymentu, cieszy istotny wzrost sprzedaży usług odzysku i recyklingu opon" - powiedział prezes Roman Stachowiak, cytowany w komunikacie.

"W okresie kwiecień-czerwiec 2016 roku większość przychodów stanowiła sprzedaż produktów z przerobu opon (5,94 mln zł, -7,7% r/r), a następnie wykonywanie usług odzysku i recyklingu (1,99 mln zł, +329,2% r/r) i prowadzenie zbiórki opon na zlecenie (0,82 mln zł, -33,9% r/r)" - czytamy w komunikacie.

Pozostałe przychody (usługi transportowe, sprzedaż towarów i materiałów, pozostała sprzedaż) wyniosły 1,83 mln zł i były wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczególnie w zakresie usług transportowych (0,58 mln zł, +77% r/r), podano także.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze