statystyki

Arena.pl miała ok. 179 tys. zł zysku netto po I półroczu

16 sierpnia 2016, 10:32 | Aktualizacja: 16.08.2016, 11:20
Źródło:ISBnews

Arena.pl zanotowała w I połowie 2016 r. ponad 876 tys. zł przychodów i prawie 179 tys. zł zysku netto, podała spółka.

Reklama

Reklama

"Naszym celem strategicznym jest pozycja wicelidera polskiego rynku e-commerce. Zanotowaliśmy mocny start, z którego jesteśmy zadowoleni. Na rynku jest miejsce dla kolejnego mocnego gracza, a naszym atutem jest m.in. oryginalny model współwłasności Arena.pl, który chcemy propagować" - powiedział prezes Michał Kowalski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z ideą współwłasności, partnerzy Arena.pl mogą stać się jej właścicielami. Użytkownicy serwisu dokonując transakcji zbierają punkty, które mogą być w przyszłości wymienione m.in. na akcje spółki. To pierwszy na świecie program współwłasności w społeczności, finansowany wyłącznie przez polski kapitał. Partnerem strategicznym projektu jest MasterCard - operator bezpiecznego portfela elektronicznego MasterPass. Głównym udziałowcem jest fundusz LMB Capital, w połowie należący do Banku SGB, podano w informacji.

"Do końca kwietnia 2016 roku, Arena.pl sp. z o.o. (w całości należącą do Arena.pl S.A.) prowadziła wielokanałową kampanię reklamową w Internecie, w kinach i w telewizji, której celem było budowanie świadomości marki jak i pozyskanie dużego ruchu użytkowników na platformie zakupowej Arena.pl. Platforma ruszyła w lutym 2016 roku z 2 mln produktów w 56 kategoriach, pochodzących od 300 profesjonalnych sprzedawców. Na koniec II kwartału platforma oferowała około 4 mln produktów i 2 tys. zarejestrowanych sprzedawców co od momentu premiery daje wzrost odpowiednio 91% i 660%" - czytamy dalej.

Notowana na NewConnect firma jest właścicielem platformy sprzedaży Arena.pl - opartej na programie współwłasności w społeczności.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

  • Karol(2016-08-16 20:36) Odpowiedz 00

    Witam Czy ktoś prostemu człowiekowi może wytłumaczyć co jest w sprawozdaniach skonsolidowanych a co w jednostkowych? bo Pan Prezes mówi o wyniku na poziomie sprawozdań skonsolidowanych, a w jednostkowych nawet sprzedaż nie jest wykazana I niech ktoś mi powie w jakie dni i w jakich godzinach arena.pl jest otwarta. Od piątku 12 sierpnia jest informacja "Przepraszamy, trwa przerwa techniczna" - rozumiem, że w długi weekend nikt nie pracuje ale jest już wtorek 16 sierpnia i chciałbym w godzinach otwarcia coś tam kupić ewentualnie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze