statystyki

KNF chce nałożyć na Raiffeisen bufor w wysokości 0,25% łącznej kwoty na ryzyko

18 sierpnia 2016, 08:31 | Aktualizacja: 18.08.2016, 11:48
Źródło:ISBnews

Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie zidentyfikowania przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) Raiffeisen Bank Polska jako innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz w sprawie nałożenia przez KNF na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013, podał bank.

Reklama

Reklama
"Bank jest stroną postępowania administracyjnego prowadzonego przez KNF w sprawie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank bufora. Identyfikacja innych instytucji o znaczeniu systemowym oraz nałożenie na nie buforów nastąpi zgodnie z art. 39 Ustawy o nadzorze makroostrożnościowym w formie decyzji administracyjnej KNF" - czytamy w komunikacie.

Do chwili publikacji niniejszego raportu bank nie otrzymał decyzji KNF w przedmiotowej sprawie. Bank poinformuje w odrębnym raporcie o zakończeniu postępowania administracyjnego po otrzymaniu takiej decyzji, podano także.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze