statystyki

Kurs na prawo jazdy mocno podrożeje? Szkoleniowcy chcą jednej stałej ceny

30 sierpnia 2016, 08:27
Źródło:PAP
prawo jazdy

prawo jazdyźródło: ShutterStock

Szkoleniowcy postulują, by wyliczyć realną cenę za kurs nauki jazdy i wpisać ją jako urzędową. Dzięki temu wszyscy płaciliby tyle samo - 1,3 tys. zł.- pisze "Rzeczpospolita".

Reklama

Reklama

Dziś kurs na prawo jazdy kategorii B może kosztować 650 zł. Ale są i takie ośrodki, które domagają się za ten sam kurs 2,5 tys. zł.Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców twierdzi, że za kilkaset złotych nie da się dobrze wyszkolić przyszłego kierowcy, i że konieczne jest ustalenie minimalnej ceny urzędowej za kurs prawa jazdy.Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zbadała, ile minimalnie powinien kosztować dobry kurs na prawo jazdy różnych kategorii.

Dla kategorii B górną granicę ustalono na 1,3 tys. zł, dla kategorii C - 2,1 tys., C + E 2 tys. i D - 3,5 tys. W wyliczonych kwotach uwzględniono całość wydatków związanych z pełną organizacją i przeprowadzeniem kursu m.in. wynagrodzenie wykładowcy, wynajęcie sali czy materiały szkoleniowe. Wprowadzenie ceny minimalnej pozwoli przeżyć wielu mniejszym ośrodkom, którym ciężko konkurować z dużymi firmami, dla których nauka jazdy stanowi jedynie mały procent przychodu - czytamy w artykule. (PAP)

>>> Czytaj także: Sprzedaż auta bez podatku? Trzeba pilnować terminów

Reklama

Reklama

  • Eltor(2016-08-30 09:08) Odpowiedz 140

    Kolejne regulacje, urzędowo regulowane ceny... przez świat zaczyna się przetaczać jakaś miłość do upadłego komunizmu.

  • Dno(2016-08-30 09:14) Odpowiedz 120

    A za 300zl da sie zrobic dobry tablet? Powinna byc jedna cena dobrych tabletow 2.5k pln.

  • rebeliant80(2016-08-30 08:49) Odpowiedz 111

    Jak to jest możliwe, że w USA kurs na prawo jazdy kosztuje kilkadziesiąt dolarów, a u nas na sześć stów nie da się wyszkolić dobrego kierowcy, powiem nawet więcej u nas za te 2,5 tysiąca nie szkoli się dobrych kierowców, czas pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji ze szkół jazdy.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • reaalpolitiik(2016-08-30 10:15) Odpowiedz 100

    kurs kursem. człowiek uczy sie jeździć autem dopiero jak zda egzamin i sam wyjedzie na miasto :)

  • Pierre d`Olais-Teau(2016-08-30 08:45) Odpowiedz 81

    Mój kurs wyglądał tak, że instruktor wykłady z części teoretycznej to sobie podarował. I w sumie racja, bo przy dzisiejszych możliwościach dostępu do wiedzy to szkoda gdzieś chodzić i czas tracić. W cenie było 20 h jazdy po mieście. A teraz pytanie, co takiego w tej jeździe kosmicznego, skoro banda cwaniaczków chce ustawowych limitów?Marzy im się maniana i stały dopływ kasy z frajerów? Już teraz mieszkańcy ściany wschodniej wolą zrobić sobie prawko na Ukrainie bo w Polsce to jakaś paranoja

  • kuyvku(2016-08-30 11:32) Odpowiedz 51

    zdawanie prawka to tragedia - 3 tygodnie czekać na ponowny egzamin praktyczny ... w usa czeka sie 3 dni

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • bb(2016-08-31 10:38) Odpowiedz 00

    Czemu nie od razu 10 000? Dla Polaka żadna różnica, bo bogaty... Ale nauczyciel powinien być brany do odpowiedzialności za to jak nauczył.

  • ABC(2016-08-30 17:41) Odpowiedz 01

    Niemożliwe. Podwyżki to były za PO. Za PiS w bolszewickim kraju wszystko jest za darmo dla każdego. A jeśli nie jest to będzie po usunięciu szkodników i kontrrewolucjonistycznych sabotażystów: Tuska, Petru, KOD-u i Trybunału.