statystyki

Getin Noble Bank pozyskał 40 mln zł z emisji obligacji serii PP5-VI

1 września 2016, 09:29 | Aktualizacja: 01.09.2016, 15:51
Źródło:ISBnews

Reklama

ReklamaWarszawa, 01.09.2016 (ISBnews) - W ramach publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych Getin Noble Banku pozyskał 40 mln zł w ramach kolejnej transzy instrumentów dłużnych banku, poinformował oferujący Noble Securities, Sprzedane zostały wszystkie spośród oferowanych 7-letnich obligacji korporacyjnych serii PP5-VI, podano również.

"Obecnie inwestorzy cieszą się wakacjami, ale oferta obligacji Getin Noble Bank pokazuje, że mimo tego cały czas myślą również o finansach. Co prawda, popyt nie przeważył tak znacznie podaży, jak w poprzedniej emisji obligacji banku, kiedy zapadła decyzja o zwiększeniu wolumenu oferowanych obligacji, niemniej zapewniliśmy emitentowi pełną kwotę finansowania. Stale pracujemy nad nowymi emisjami obligacji emitentów z różnych branż. Staramy się mieć ciągle w swojej ofercie obligacje korporacyjne. Cieszą się one niezmiennie dużym zainteresowaniem inwestorów" - powiedział dyrektor departamentu emisji instrumentów finansowych Wojciech Gąsowski, cytowany w komunikacie.

Obligacje będą podlegać wykupowi w sierpniu 2023 r., a ich efektywne oprocentowanie wynosi WIBOR 6M + 5,00 pkt proc. w stosunku rocznym. Getin Noble Bank będzie ubiegać się o ich wprowadzenie do alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez GPW i BondSpot w ramach Catalyst, podano również.

"Środki pozyskane z ich emisji zostaną przeznaczone na podniesienie poziomu funduszy własnych (Tier II) banku" - czytamy w komunikacie.

Seria PP5-VI została wyemitowana w ramach publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych, ustanowionego na podstawie prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 9 września 2015 roku. Wspomniany publiczny program umożliwia przeprowadzenie emisji obligacji do łącznej kwoty 750 mln zł, dla których Noble Securities pełni funkcję wyłącznego organizatora, podano również.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze