statystyki

Erne Ventures inwestuje w grafen. Spółka nabyła 24,94 proc. udziałów Graphene Solutions

6 września 2016, 12:33 | Aktualizacja: 14.09.2016, 12:07
Źródło:ISBnews

Erne Ventures podpisało umowę kupna 873 udziałów w spółce Graphene Solutions, stanowiących 24,94% w kapitale tej spółki, podało Erne Ventures. Transakcja jest elementem umowy inwestycyjnej podpisanej w lipcu tego roku, a jej wartość wyniosła blisko 0,05 mln zł

Reklama

Reklama
Graphene Solutions jest innowacyjną spółką, której celem jest badanie i komercjalizacja niszowych aplikacji wykorzystujących technologie tlenku grafenu. Firma uzyskała rekomendacje dofinansowania z NCBiR w łącznej kwocie ponad 8,8 mln zł.

"Graphene Solutions współpracuje z renomowanymi polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowany zespół pracowników naukowych, umożliwiający jej realizację zadań na wymagającym rynku aplikacji grafenowych. Pozyskanie finansowania od Erne Ventures oraz środków z NCBiR, pozwoli nam na przyspieszenie badań w rozwoju technologii grafenowych, które mogą mieć przełomowe znaczenie w wielu branżach" - powiedział Jan Błaszczyk z Graphene Solutions, cytowany w komunikacie.

"Portfel inwestycyjny Erne Ventures obejmuje spółki innowacyjne i o dużym potencjale wzrostu. Aplikacje grafenowe - podobnie jak gry komputerowe, telemedycyna czy rozszerzona rzeczywistość - to nowoczesne technologie z potencjałem na globalny zasięg. Taka charakterystyka celów akwizycyjnych jest dla nas kluczowa i przynosi wymierne rezultaty naszym akcjonariuszom, co widać po wynikach finansowych" - dodał Erne Ventures Arkadiusz Kuich, także cytowany w komunikacie.

W skład portfela inwestycyjnego Erne Ventures wchodzą m.in. deweloperzy gier (The Farm 51 Group, QubicGames, Huckleberry Games), Arrinera, która zbudowała pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT (w przyszłym roku spółka ma zamiar przedstawić wersję tego modelu z homologacją drogową), producent luksusowych jachtów Copernicus Yachts czy innowacyjna spółka Nanostal działająca w branży nanokrystalizacji stali.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

  • O co chodzi ?(2016-09-06 15:39) Odpowiedz 00

    Czy mógłby mnie ktoś oświecić o jako tlenek grafenu chodzi. Przecież grafen to węgiel czyli tlenek grafenu to tlenek węgla, a ze szkoły wiadomo że to jest gaz i to trujący.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze