statystyki

Auto Partner liczy na utrzymanie 2-cyfrowego wzrostu sprzedaży w II półr.

7 września 2016, 12:04 | Aktualizacja: 07.09.2016, 15:43
Źródło:ISBnews

Auto Partner liczy, że utrzyma dwucyfrowy wzrost przychodów w II połowie roku, poinformował prezes Aleksander Górecki. W pierwszych sześciu miesiącach br. sprzedaż spółki wzrosła o 37% r/r.

Reklama

Reklama"Spółka od lat notuje stabilne wzrosty, umacniając swoją pozycję na rynku krajowym. Wierzymy, że uda nam się utrzymać tę dwucyfrową dynamikę w drugiej połowie roku. Inwestujemy w rozwój naszej sieci oraz stopniowo zwiększamy powierzchnię magazynową, aby zminimalizować czas dostawy do klientów. Docelowo liczba oddziałów zapewni skrócenie czasu dostawy tak, że klient będzie mógł otrzymać towar nawet kilkukrotnie w ciągu dnia" - powiedział Górecki, cytowany w komunikacie.

W I połowie 2016 r. przychody Auto Partner wzrosły o ponad 37% r/r do 332,52 mln zł. Natomiast wypracowany w tym okresie zysk netto wzrósł o 134% do 17,75 mln zł. Z kolei zysk z działalności operacyjnej zwiększył się o ponad 98% r/r do 23,48 mln zł. W pierwszych sześciu miesiącach br. marża brutto na sprzedaży wzrosła do 26%, podano również.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od czerwca 2016 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze